SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MANİFESTOMUZ

Sürdürülebilir bir gezegene ulaşmak için yolculuğumuzda sürdürülebilir üretim, sürdürülebilir malzemeler, sürdürülebilir tasarım yöntemleri tercih ederek sorumluluk alıyoruz. Bu sayede Yavuzçehre’de biz sürdürülebilirliği çalışanlar, doğa, toplum, paydaşlarımızla beraber koruyoruz. Dünü, bugünü ve yarını önemsiyor stratejilerimizi oluştururken gelecek için projeler geliştiriyoruz.

Aşırı yoksulluğu sona erdirme, eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele, iklim değişikliği gibi konuların üzerine bir araya gelen dünya liderleri tarafından oluşturulan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacını benimsiyoruz. Bu çerçevede eşitsizliklerin azaltılması, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme, toplumsal cinsiyet eşitliği, iklim eylemi, erişilebilir ve temiz enerji konularını önceliklendiriyor, stratejilerimizi oluştururken kalkınma amaçlarını dikkate alıyoruz.

Yavuzçehre’de öğrenme yolculuğumuz için hiçbir zaman pes etmiyor ve yenilikleri takip ediyoruz. 

Çalışanlarımız için emekle iyileşiyoruz.

Doğamız için dünyayı koruyoruz.

Toplum için mücadele ediyoruz.

Paydaşlarımız için birlikte güçleniyoruz

Sürdürülebilirlik Videomuzu İzlediniz Mi?

Öncelikli Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarımız
Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA’ler) ülkeler için geçerli 17 evrensel hedeften oluşan bir eylem çağrısıdır. Yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak, tüm insanların refah içinde yaşamasını sağlamak, küresel ve yerel sürdürülebilir kalkınma uygulamalarına yer vermek amacıyla oluşturulmuştur. Yavuzçehre’de biz toplumsal cinsiyet eşitliği, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme, eşitsizliklerin azaltılması, erişilebilir ve temiz enerji, iklim eylemini önceliklendiririz.

Her bir bölüme gitmek için tıklayın.

“Çalışanlarımızdan aldığımız güç ve emek ile iyileşiyoruz.

Yavuzçehre‘de biz çalışanlarımızın sürdürülebilirlik yolculuğumuzda en önemli parçamız olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, çalışanlarımızın sürdürülebilir bir gelecek yaratmada aktif rol oynayabilmeleri adına onlara destek olmak ve onların şirket içerisinde yer alan uygulamalara katılımını sağlamak bizim için oldukça önemlidir.  

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

“Geleceğimiz için doğayı koruyoruz”

Yavuzçehre’de biz , doğayı önceliklendirmekteyiz.  Çevre bizim ve gelecek nesiller için yaşam kaynağını oluşturmaktadır.  Bu nedenle, çevreyi korumak ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak bizim için en önemli önceliklerimizden biridir. Bu doğrultuda, tekstil üretiminde çevreye zarar veren uygulamaları en aza indirmek için aşağıdaki adımları atıyoruz.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

“Paydaşlarımız ile birlikte güçleniyoruz.”

Yavuzçehre’de biz, paydaşlarımızın sürdürülebilir bir gelecek yaratmada önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu nedenle, paydaşlarımızla şeffaf ve açık bir iletişim kurarak, onların geri bildirimlerini alarak ve onların beklentilerini karşılayarak birlikte sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya çalışıyoruz.

Dünyaya, ülkemize, çalışanlara, topluma, iç ve dış paydaşlarımıza karşı sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Biliyoruz ki Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) ancak küresel ortaklık ve iş birliği ile gerçekleştirilebilir. Yavuzçehre’de biz SKA içerisinde yer alan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için ortaklıkları benimsiyoruz.  

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

“Toplum için mücadele ediyoruz.”

Yavuzçehre’de biz, topluma karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu nedenle, topluma katkıda bulunmak için  ALİ YAVUZÇEHRE VAKFI‘nı  kurduk.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORLARIMIZ

Oku
Oku
Oku

Sosyal Medyalarımız:

Bizimle İletişime Geçin:

Ne düşündüğünüzü bize bildirin,

size hemen dönüş yapalım!


tr_TR